Ana Sayfa Arama
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
  Haber XR

  Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır? İşte Adım Adım Netflix Üyelik İptal Rehberi

  Günümüzde birçok kişi eğlence dünyasının vazgeçilmezlerinden biri olan Netflix’in keyfini sürmektedir. Ancak bazen değişen tercihler veya maddi durum gibi nedenlerle Netflix üyeliğini iptal etmek isteyebilirsiniz. İşte, Netflix üyelik iptalini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin adımları;

  Netflix Hesabına Giriş Yap

  Öncelikle Netflix hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için tarayıcınızda http://www.netflix.com/ adresini ziyaret edin ve kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.

  Profilinizi Seçin

  Ana sayfada sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın. Açılan menüden Hesap seçeneğini seçin. Bu adımda Netflix hesap ayarlarına erişeceksiniz.

  Üyelik ve Faturalandırma Bölümüne Gidin

  Hesap sayfasında, Üyelik ve Faturalandırma başlığını bulun ve üzerine tıklayın. Bu bölümde üyelik planınızı düzenleyebilir ve iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Üyeliğinizi İptal Edin

  Üyelik ve Faturalandırma bölümünde Üyeliği İptal Et seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın. Karşınıza çıkan bilgilendirme ekranında, üyeliğinizi iptal etmenin sonuçları hakkında bilgilendirileceksiniz. Eğer emin iseniz iptal işlemine devam etmek için İptal Et butonuna tıklayın.

  İptal İşlemini Onaylayın

  Son adımda Netflix size üyeliği iptal etmek isteyip istemediğinizi doğrulamak için bir onay penceresi gösterecektir. Bu pencerede İptal Et butonuna bir kez daha tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

  Üyeliğinizi İptal Ettikten Sonra Ne Olur?

  Netflix üyeliğinizi iptal ettikten sonra hesabınız hemen kapatılmaz. İptal tarihine kadar hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. İptal tarihinden itibaren ise Netflix hesabınıza erişim imkanınız sona erer ve faturalandırma işlemi durdurulur. Ancak, iptal işleminden sonra hesabınıza ulaşımı kapanmadan önce son bir adım daha gerçekleştirmeniz önemlidir. İptal tarihine kadar izleyebileceğiniz içeriklerin tadını çıkardıktan sonra hesabınızı tamamen kapatmak için bir adım daha gereklidir.

  Hesabınızı Tamamen Kapatın

  İptal tarihinden sonra Netflix hesabınızı tamamen kapatmak için http://www.netflix.com/cancelplan adresini ziyaret edin. Bu sayfa üzerinden hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatırken Netflix size hesapla ilgili veri tutma seçeneklerini sunabilir. İstediğiniz seçeneği işaretleyerek hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz. İptal işlemi tamamlandıktan sonra Netflix hesabınız ve tüm kişisel bilgileriniz sistemden silinir. Artık Netflix’e erişiminiz olmayacaktır ve faturalandırma işlemi de sona erer.

  YAZARLAR
  TÜMÜ

  SON HABERLER

  YAZARLAR
  TÜMÜ

  SON HABERLER