Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Hava Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Besin ve içeceklerle yağ yakma

  Vücudundaki kilolardan ve yağlardan kurtulmak isteyen herkesin ilk olarak tercih ettiği yöntemlerin başında doğal beslenme geliyor.

  Vücudundaki kilolardan ve yağlardan

  Vücudundaki kilolardan ve yağlardan kurtulmak isteyen herkesin ilk olarak tercih ettiği yöntemlerin başında doğal beslenme geliyor. Doğal besinler ve içecekler ile yağ yakımını artırtmaya çalışanlara uzmanlardan destek geldi.  Diyetisyen Rıdvan Arslan, yağ eriten besinler ve içecekler ile ilgili detaylı bilgi verdi.

  Sağlıklı ve dengeli beslenme ile iyi bir yağ yakımının olabileceğini ifade eden Diyetisyen Rıdvan Arslan, “Yeterli su tüketimi, kaliteli ve yeterli uyku ve düzenli egzersiz şart. Bu düzene bir de yağ yakımınızı artıracak besinleri eklerseniz bu iş tamamdır” diye konuştu.

  İşte yağ yakımında size destek verecek olan besinler ve içeceklerin listesi ve bunların faydaları!

  Kırmızı biber: İçeriğindeki kapsaisin fitokimyasalı sayesinde yağ yakımını artırır.

  Somon: En zengin omega-3 kaynaklarından olan somon, bu özelliği sayesinde yağ yakımına destek sağlar.

  Yumurta: Anne sütünden sonraki en kaliteli protein kaynağı olan yumurta kolin içeriğiyle yağ yakımını destekler. Aynı zamanda sağladığı tokluk ile gün içerisindeki iştahınızın daha kontrollü olmasını sağlar.

  Yoğurt: İçeriğindeki kalsiyum ve CLA (konjuge linoleik asit) sayesinde yağ yakımını artırır. Özellikle bel bölgesindeki yağlar için birebirdir.

  Hindistan cevizi: Hindistan cevizi MCT (orta zincirli yağ asidi) bakımından zengindir. MCT’ler metabolizma hızını bir miktar artırarak, yağ yakımına destek sağlar.

  Ananas: İçeriğindeki bromelain enzimi ile ödem atmaya yardımcı etkisinin yanında yağ yakımı metabolizmasını da destekler.

  Kabak çekirdeği: Zengin çinko içeriği sayesinde leptin ile çalışarak iştahı düzenler ve yağ yakımında etkin rol oynar.

  Avokado: İçeriğindeki tekli doymamış yağ asitleri sayesinde yağ yakımını destekler aynı zamanda uzun süre tokluk sağladığı için gün içerisindeki kalori alımınızı azaltır.

  Yeşil çay: İçeriğindeki epigallokateşin gallat fitokimyasalı sayesinde yağ yakımını artırır.

  Kahve: Kahve kafein içeriğiyle yağ yakmaya birebirdir. Aynı zamanda yorgunluğu gidererek ve enerji üretiminizi artırarak daha fazla hareket etmenize destek sağlar.

  Zerdeçal: İçeriğindeki kurkumin fitokimyasalı sayesinde yağ yakımını artırır.

  Zencefil: İçeriğindeki gingerol fitokimyasalı sayesinde yağ yakımını artırır.