Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Hava Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İdeal Cilt Bakımı Nedir?

  Düzenli uygulanan cilt bakımlarının cildi ciddi anlamda beslediği ve gençleştirerek kırışıklık görünümünü azalttığı tespit edilmiştir.

  Düzenli uygulanan cilt bakımlarının

  Cildimiz de tıpkı vücudumuzun diğer organları gibi doğru bakılmadığında ya da ihmal edildiğinde zarar görür. Herkes parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bunun için elbette belirli bakımlar uygulanmalıdır. Düzenli uygulanan cilt bakımlarının cildi ciddi anlamda beslediği ve gençleştirerek kırışıklık görünümünü azalttığı tespit edilmiştir. Gün içerisinde toz, duman ve kirlerin ciltle temas etmesi, makyaj uygulamaları ve daha birçok dış etken, cildinizin kurumasına ve zarar görerek lekelenmesine neden olur. Bunları rutin bakımlar uygulayarak kalıcılığının önüne geçebilirsiniz. İdeal cilt bakım rutini nasıl olmalıdır sorusunun cevabını arayanlar da bu yüzden oldukça fazladır.

  Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Her cildin kendine özgü bir yapısı vardır. Bu yüzden cilt bakımı yaparken öncelikle cildinize uygun olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Kuru, yağlı, karma gibi cilt türlerine uygun olarak satılan ürünlerden temin etmekte fayda olacaktır. Cilt bakımında öncelikle ürünleri doğru sırasına göre kullanmak, doğru masaj hareketleri ve doğru uygulamalar oldukça önemlidir. Bakım yaparken tercih edeceğiniz ürünlerin sağlığa zararlı olmaması ve dermatolojik olarak da test edilmiş olmasına özen gösteriniz. Aynı zamanda cilt bakım rutinlerinin yanı sıra bol su tüketmek ve cildi duru su ile yıkamak oldukça önemlidir.

  İdeal Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

  Cilt bakımının etkili ve yararlı olabilmesi için doğru sıralama ile bakımlar uygulanmalıdır. İdeal bir cilt bakım rutininde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Başlangıçta öncelikle duru su ile cilt yıkanmalı
  • Makyaj temizleyiciler ile ciltteki makyaj temizlenmeli
  • Hyalüronik asitli tonikler uygulanmalı
  • Göz kremleri ile göz çevrenizi nemlendirin
  • Nemlendirici ile tüm cildi nemlendirin
  •  Cilt serumlarını uygulayın
  • Son olarak eğer güneşe çıkılacaksa güneş kremi uygulayın

  Tüm bu rutinler çerçevesinde bakılan ciltlerde gözle görülür derecede düzelme saptanmıştır. Aynı zamanda belirli zaman aralıklarında cilt maskelerinin uygulanması da faydalı olacaktır. Böylece cildiniz her zaman tazeliğini koruyacak ve dış etkenlerden etkilenmeden kalabilecektir. Doğru cilt bakım rutini için doğru ve kaliteli cilt dostu ürünler tercih ederek siz de cildinize bakın, canlı tutun.