Tat Gıda, bugüne kadar "Aç-Ye" konserve ürünleriyle yer aldığı kategoriyi büyüterek tüketicinin gün geçtikçe artan hızlı, pratik ve sağlıklı yemek arayışına cevap vermeyi hedefliyor

Domates ürünleri, salça, ketçap ve konserve ürünlerinde öne çıkan Tat Gıda, hazır yemek kategorisine yeni bir segment ekleyerek Tat Hazır Tabak'ı piyasaya sundu.

Tat Gıda açıklamasına göre, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini inovatif ve çevreci bir yaklaşımla buluşturan Tat Gıda, bugüne kadar 'Aç-Ye' konserve ürünleriyle yer aldığı kategoriyi büyüterek tüketicinin gün geçtikçe artan hızlı, pratik ve sağlıklı yemek arayışına cevap vermeyi hedefliyor. Güvenle tüketilen ürünleriyle hayatı kolaylaştırırken, tüketicisine yeni tatlar sunan Tat'ın, 'Tat Hazır Tabak' ürün ailesi geleneksel lezzetler ve Türkiye'de ilk olan Bowl Serisi'nden oluşuyor.

Tat Hazır Tabak ürün gamında, geleneksel Türk mutfağının lezzetleri sebzeli bulgur pilavı, etli bulgur pilavı, nohutlu pirinç pilavı, mantarlı pirinç pilavı, etli kuru fasulye, etli nohut yemeklerinin yanı sıra yeni trend bowl'lar olarak Meksika fasulyeli bowl, maş fasulyeli bowl ve nohutlu bowl yer alıyor. Türkiye'de ilk olan ve özel içeriklerle hazırlanan bowl'ları ısıtarak veya istenirse soğuk tüketmek de mümkün hale getirildi.

- 'Çeşit, kalite ve lezzet çıtasını bambaşka bir noktaya taşıyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tat Gıda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Süzme, tüketici beklentilerindeki bitki bazlı, sağlıklı ve doğal ürünlere doğru kayışın ve aynı zamanda gıda güvenliği, kalite ve pratiklik taleplerinin özellikle salgın döneminde tüketici gözünde çok daha hızlı şekilde dönüştüğünü kaydetti.

Gıda trendlerinde dengeli beslenme konusunda farkındalığın hızla arttığını belirten Süzme, şunları kaydetti:

'Araştırmalarla da teyit ettiğimiz üzere, tüketiciler hazır yemek seçeneklerinde doğallık ve tazelik arıyor. Özellikle bitkisel bazlı ürünlerin tüketimi artıyor. Tat Hazır Tabak ile tüketicilerimize, Tat kalitesi ve güvencesiyle kaynağı belli, lezzetli menüler hazırladık. Geleneksel yemeklerimizden oluşan zengin Tat Hazır Tabak yemek çeşitlerimizle, lif ve protein kaynağıyla besleyici ve dengeli öğünler sunuyoruz. Hazır tabaklar her yerde yemeğinizi yanınızda taşımanıza imkan verirken, ısıtma kolaylığı da sağlıyor. Lezzeti ve pratikliği konusunda tüketicilerimizin ilk günden itibaren beğenilerini paylaşmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Geleneksel Türk mutfağının eşsiz yemeklerini inovatif bir yaklaşımla çevreci ve pratik hazır tabaklarda tüketicimize sunarak bir kez daha bildiğiniz ve güvendiğiniz Tat kalitesinin ve özeninin altına imzamızı atmış olduk. Böylece lider olduğumuz hazır yemek kategorisinde 'Tat Hazır Tabak' ile çeşit, kalite ve lezzet çıtasını bambaşka bir noktaya taşıyor, dengeli ve sağlıklı beslenmek isteyen herkese pratik öğünler sunuyoruz.'

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİ İLGİLENDİREN PROJELERE 20 MİLYON TL’LİK DEVLET DESTEĞİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİ İLGİLENDİREN PROJELERE 20 MİLYON TL’LİK DEVLET DESTEĞİ

Verilen bilgiye göre, Tat'ın özenle seçilmiş yöresel malzemeler ile hazırladığı ve Türkiye'nin en sevilen lezzetlerini bir araya getirdiği Tat Hazır Tabak ürünleri, koruyucu içermiyor.

Geri dönüştürülebilir ambalaj malzemelerinin kullanıldığı ürünler, bir yıl raf ömrüne sahip ve oda sıcaklığında saklanabiliyor.