Pürüzsüz bir cilt elde etmek isteyenlerin de yönelmesi gereken en önemli besinler meyve ve sebzeler. Avokado özellikle sağlıklı beslenme ve güzel cilt konuları açıldığı zaman olmazsa olmazlardan.

Meyvelerin ve sebzelerin insan bedenine sağladığı faydaların haddi hesabı yok. Pürüzsüz bir cilt elde etmek isteyenlerin de yönelmesi gereken en önemli besinler meyve ve sebzeler. Avokado özellikle sağlıklı beslenme ve güzel cilt konuları açıldığı zaman olmazsa olmazlardan.

Avokado ile pürüzsüz bir cilt elde etmek sanıldığından daha basit. Söz konusu yöntem için avokadodan yapılmış bir maskeye ihtiyacımız var. Evde yapabileceğiniz doğal avokado maskesi sayesinde kendisini kısa sürede gençleştirebilir kırışıklardan kurtulabilirsiniz.

Her yöntemde olduğu gibi avokado maskesinde de her cilde uyan bir yöntem olmadığını hatırlatmamız gerekiyor. Cildiniz vereceği reaksiyonları gözlemlemek için öncelikle çok küçük bir cilt alanında test etmeniz, sonrasında kullanmanız gerekiyor.

Neden Avokado Maskesi? Avokadonun Faydaları Nelerdir?

Maskeye direkt olarak geçiş yapmadan önce neden avokado maskesi tercih ettiğimize bir baksak iyi olacak. Avokado sadece cilde değil genel anlamda pek çok alana etki eden bir besin. Öyle ki, kilo vermekten kilo almaya, cilt bakımından yemeklere. Neredeyse her alanda kullanabileceğiniz Avokado, içeriğinin zengin olması ile dikkat çekmekte.

Onu değerli kılanların faydalarından ziyada fiyatının olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bazı şehirlerde çok çok ucuza satılırken bazı şehirlerde el yakan cinsten. Gelin şimdi, Avokadonun faydaları nelerdir? Bir bakalım.

·         Düzenli tüketimde kalbe yararlıdır. Kalp krizi riskini en aza indirir.

·         B6 Vitaminine sahip olan Avokado hamilelik döneminde tüketildiği zaman. Sabahları olan mide bulantısının önüne geçer.

·         Avokado içeriğinde bulunan antioksidan sayesinde kanser hücrelerine karşı savaş açar ve kanseri büyük oranda önler.

·         Cilt yağlanmasının önüne geçer. Bunun yanı sıra kabuğunu veya direkt içeriğini cildinize uyguladığınızda cildinizi diri, canlı ve parlak tutar.

·         Görme konusunda faydalar sağlar. Göze iyi gelir ve uzun vadede iyi görmenizi sağlar.

Avokado Maskesi İle Pürüzsüz Cilt Nasıl Elde Edilir?

Avokadonun faydaları nelerdir? Ve Avokado ne işe yarar genel anlamda bahsettik. Sıra, avokado maskesi ile pürüzsüz cilt elde etme yönteminde. Söz konusu yöntem birden fazla kategoriye ayrılmakta. Bu kategori içerisinde size uyan, cilt tipinizi karşılayan modeli seçmenizde fayda var. Peki, Avokado maskesi ile pürüzsüz cilt nasıl yapılır?

Normal Ciltler İçin Avokado Maskesi

Limon suyu, püre avokado, taze sıkılmış portakal suyu. Bu üç madde karışım içerisinde önemli oranda bulunması gerekiyor ve olmazsa olmazlardan. Malzemeleri aldık oranlarına bakalım;

·         Limon Suyu: Bir çay kaşığı.

·         Portakal Suyu: Bir Tatlı Kaşığı.

·         Püre Avokado: İki yemek kaşığı.

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alın ve homojen şekilde karışmasını sağlayın. Daha sonra cildinize masaj yaparak yedirin. 30 ila 20 dakika bekleme sonrasında ılık su ile durulama işlemini sağlayın.

Karma Ciltler İçin Avokado Maskesi

Bal, Avokado, Badem Yağı Karma ciltler için olan karışımda gerekli olan malzemeler bu kadar. Söz konusu malzemeleri bir orana göre ayarlamamız gerekiyor. Peki, bu oranlar ne kadar?

·         Bal: Bir çay kaşığı.

·         Avokado: İki yemek kaşığı.

·         Badem Yağı: Birkaç damla.

Söz konusu malzemeleri bir kabın içerisine alın ve homojen bir şekilde karışmasını sağlayın. Karışma sonrasında cildinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Yedirme aşamasından sonra maskenin yüzünüzde 10 ila 15 dakika kalmasına özen gösterin. Sonrası cildinize zarar verebilir.

Yağlı Ciltler İçin Avokado Maskesi

Yağlı ciltler için olan avokado maskesi malzeme bakımından daha azdır. Avokado ile pürüzsüz cilt elde etmek sanıldığı kadar zor değil. Peki, yağlı cilde sahip olanlar nasıl bir yol izlemeli.

·         Bir yumurtanın akı.

·         Yarım avokado.

İki malzemeye ihtiyaç duyulmakta. Söz konusu malzemeleri bir kabın içerisine koyarak en iyi şekilde karıştırın. Cildinize masaj yaparak yavaşça sürün ve 20 ila 30 dakika arasında bekletin. Bekleme sonrasında ılık su ile birlikte yüzünüzü yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi

Kuru ciltler için pürüzsüz cilt yöntemleri arasında yer alan avokado, kullanımı basit ve hazırlanışı basit bir yöntemdir. Kuru ciltler için avokado maskesi nasıl yapılır?

·         Olgunlaşmış bir avokado.

·         İki tatlı kaşığı kadar limon suyu.

·         Cilt kuruluğuna karşın nemlendirici.

Gözden kaçırmayın

Spor Yaralanmaları Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış Spor Yaralanmaları Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Tüm malzemeleri diğer karışımlarda da olduğu gibi bir kabın içerisine ekleyin ve karıştırın. 15 ila 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık bir su ile temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Avokado maskesi ile pürüzsüz bir cilt elde etmek isteyenlerin söz konusu karışımları düzenli olarak yapması gerekmektedir. Haftada 2 kere olacak şekilde düzenlediğinizde oldukça etkili bir geri dönüş gözlemleme şansınız bulunmakta.