Müzik dinlemeyi seven dinleyiciler zaman zaman bir çok uygulama arasında büyük zorluklar çekiyor. Sektörün öncüsü Spotify kullanıcıları için Facebook’ta gezinirken aynı zamanda müzik ve podcast dinleyebilecek ve uygulamadan uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaklar.

Müzik dinlemeyi seven dinleyiciler zaman zaman bir çok uygulama arasında büyük zorluklar çekiyor. Sektörün öncüsü Spotify kullanıcıları için Facebook’ta gezinirken aynı zamanda müzik ve podcast dinleyebilecek ve uygulamadan uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaklar. Müzik severlerin çok seveceği tahmin edilen Miniplayer deneyimi bugünden itibaren Türkiye’de kullanıma sunuluyor. Hemde iOS ve Android platformlarda.

Sosyal keşfi merkezine alan miniplayer deneyimi, kullanıcıların Facebook uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan şarkı ve podcast yayınlarını paylaşma ve etkileşim kurma yollarını daha da geliştirecek. Spotify Premium kullanıcıları, Spotify'dan tüm çalma özelliklerine doğrudan erişebilirken, ücretsiz (Free) kullanıcılar ise aynı harika deneyimi, karışık çalma modunda ve Spotify'dan gelen reklamlar eşliğinde yaşayabilecek.

Facebook Haber Kaynağı'ndaki paylaşımların yanı sıra kullanıcılar şarkıları, miniplayer deneyimi üzerinden doğrulanmış sanatçı gönderileri veya Facebook'ta kullanıcılar tarafından yüklenen ve lisanslı müzik içeren videolar aracılığı ile dinleyebilecek.

Miniplayer’ı kullanmaya hemen başlayın:

Sizin, arkadaşınızın, herhangi bir aile üyenizin veya en sevdiğiniz içerik oluşturucunun Spotify üzerinden Facebook Haber Kaynağı'nda paylaştığı şarkı veya podcast bölümü için çal butonuna tıklayın.

Minipalyer’ı ilk kez kullandığınızda, bir onay penceresinin açıldığını göreceksiniz, devam etmek için Bağlan'a tıklayın.

Spotify'da oturum açtıysanız, uygulamalar otomatik olarak geçiş yapacak ve dinleme deneyimi Spotify uygulamasından başlayacaktır. (Oturum açmadıysanız, açmanız istenecektir).

Madenci Maliyetlerine Yaklaşan Bitcoin Yükselemiyor Madenci Maliyetlerine Yaklaşan Bitcoin Yükselemiyor

Facebook Haber Kaynağı’nı aşağı doğru kaydırmaya devam ettiğinizde de Spotify, müzik ya da podcast’leri çalmaya devam ediyor. Ama miniplayer’ı duraklatmak veya kapatmak için çalma seçenekleri üzerinde kontrolünüz olacak.

Miniplayer entegrasyonu, dünya genelinde 175’ten fazla pazarda kullanıma açıldı. İlgili tüm pazarları Spotify’ın blog sayfası For the Record üzerinden inceleyebilirsiniz.