Diyetler vücuda zarar verebilir ve sağlıklı bir vücut hayal ederken hastalıklı bir yaşamla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir vücut gerekir. Sağlıklı bir vücut içinde sağlıklı ürünler tüketmek gerekiyor.  Normal kilosundan çok fazla üstünde olan kişiler hızlı bir şekilde kilo vermek ister. Haftada eksi 4 kilo ya da ayda eksi 10 kilo. Bu gibi diyetler vücuda zarar verebilir ve sağlıklı bir vücut hayal ederken hastalıklı bir yaşamla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kilo verme sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biride vücuda alınan yiyecek ve içeceklerin miktarını azaltmaktır. Bir diğer konu ise tok tutan sağlıklı besinlerdir. Sabah kahvaltılarında hamur işi yiyerek kilo verilmez aksine kilo alınır. Hamur işleri çabuk acıktıran ürünlerdir.

Gün içerisinde çok az porsiyonlarla çok öğün tüketebilirsiniz. Sağlıklı besinlerle sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ara öğün, akşam yemeği ve ara öğün şeklinde sağlıklı besinler tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Sağlıklı bir şekilde kilo vererek ve sağlıklı besinlerle kendinize mutlu bir yaşam sağlarsınız. 

Doğru Bilinen Yanlışlar 

Kilo vermek isteyen kişilerin internette karşılarına çıkan ilk şey şok diyetlerdir. Bir haftada yoğurt kürüyle 4 kilo vermek veya sade Türk kahvesiyle 3 günde eksi 3 kilo. Bu ve bunlara benzeyen şok diyetler kürler tek başına tüketmekle kilo verilmez. Porsiyonları küçülterek ve spor yaparak çok sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kilo vererek de kendinizi çok özgür ve mutlu hissedeceksiniz. Bu kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. 

Tok Tutan Besinler 

Evde kendinize diyet listesi yapabilir veya diyetisyenlerden destek alabilirsiniz. Evde kilo vermek istiyorsanız tok tutan besinleri bilmenizde fayda vardır. Tok tutan besinler şunlardır; avokado, yumurta, et ve deniz ürünleri, yulaf ezmesi, badem, çorbadır.

Bunların yanı sıra salata, salatalık, yoğurt, armut, kuru fasulye, karnabahar, çavdar ekmeği, ayva, kırmızı acı biber, maden suyu, sirke, yeşil çay, brokoli de yok tutan besinler arasında yer alır. Diyet listelerinde yer alan besinler bunlardır. Sağlıklı beslenmenin yanına 1 saatte spor yaparak vücudunuza bir iyilik daha yapabilirsiniz.  

Gözden kaçırmayın

”İftar sonrası uyku haline karşı orucu hurma ile açın” ”İftar sonrası uyku haline karşı orucu hurma ile açın”

Haftada eksi 4 kilo ya da ayda eksi 10 kilo. Bu gibi diyetler vücuda zarar verebilir ve sağlıklı bir vücut hayal ederken hastalıklı bir yaşamla karşı karşıya kalabilirsiniz.