Türkiye’yi derinden sarsan depremin ilk günlerinde, acil ihtiyaç maddeleriyle doldurdukları 7 TIR dolusu malzemeyi yıldırım hızıyla bölgeye ulaştıran İYİ Parti Bursa İl Teşkilatları, şimdi de "Erzaksız Çadır Kalmasın" kampanyası başlattı.BURSA (İGFA) - İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, temel gıda ürünleriyle dolu bin 500 kolinin, Malatya kırsalındaki ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaştırıldığını vurguladı.

Başkan Hasanoğlu, “Gönderdiğimiz TIR ile bölgeye giden İl eski Başkanımız Selçuk Türkoğlu, GİK Üyelerimiz Hasan Toktaş ve Müberra Çakır ile yönetici arkadaşlarımız, erzak kolilerini bizzat kendi elleriyle dağıttılar” dedi.

Manisa Ahmetli AAT belgesini yeniledi Manisa Ahmetli AAT belgesini yeniledi

Kampanyanın İYİ Parti Genel Merkezi’yle koordinasyonlu bir şekilde gerçekleştiğini ve Bursa’nın, Malatya’daki ihtiyaç sahiplerine yardım götürmeyle ilgili olarak görevlendirildiğini belirten Başkan Hasanoğlu’nun konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Bursa'dan yola çıkardığımız 1500 koli erzak yüklü TIR’ımız, sorunsuz bir şekilde Malatya'ya vardığını belirterek, "İlk durağı Darende ilçesi olan Yardım Ekibimiz, burada erzakların bir kısmını Deprem Koordinasyon Merkezi’ne bıraktıktan sonra yine TIR ile birlikte Doğanşehir ilçesine geçti. Burada da öncelikle erzakları depoya indiren Ekibimlz, akabinde hiç ara vermeden bizzat sahaya inerek, kampanyamız çerçevesinde topladığımız erzak paketlerini afetzedelerimize doğrudan kendi elleriyle ulaştırdılar. Yardım Ekibimizi oluşturan ve bölgedeki zorlu koşullara rağmen bu dağıtım görevini büyük bir özveriyle gerçekleştiren GİK Üyelerimiz Hasan Toktaş, Müberra Çakır, Geçen Dönem İl Başkanımız Selçuk Türkoğlu, Teşkilat Başkanımız Fehim Çaptık, Tarım Politikaları Başkanı Mehmet Koçer, Uluslararası Politikalar Başkanı Eyüp Çağlar ile Parti Organizasyon Komisyonu Üyesi Fehim Tiryaki’ye emekleri ve gayretleri için çok teşekkür ediyoruz. Ekibimizin bölgedeki çalışmalarını koordine eden Milli Savunma Politikaları Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tolga Akalın’a da şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Başkan Hasanoğlu, erzak kampanyasına destek ve katkı koyan tüm vatandaşlara teşekkür ederken, afet bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşların yaralarının sarılana kadar, İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı olarak Genel Merkez Koordinasyonunda sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.