Bağışıklık sistemimiz bizi hastalıklardan koruyan ve hasta olduğumuzda onlarla savaşan bir defans mekanizmasıdır.

Gözden kaçırmayın

SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN SAĞLIKLI BESLENME ŞART! SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN SAĞLIKLI BESLENME ŞART!

Bağışıklık sistemimiz bizi hastalıklardan koruyan ve hasta olduğumuzda onlarla savaşan bir defans mekanizmasıdır. Bağışıklık sistemimizi pandemi süreci boyunca güçlü tutmak bizi koronavirüsten de koruyacaktır. Dr. Sevgi Ekiyor bağışıklığı güçlendiren glutatyon tedavisi hakkında bilgi verdi. 

Glutatyon tedavisi en önemli antioksidanlardan bir tanesidir. Dolayısıyla C vitamini ile beraber vücuda karışarak bir sürü mekanizmayı devreye sokar. Bizi alerjilerden koruyan, diri ve canlı tutan bir supplementer olan glutatyon; bir ilaç değildir. Glutatyon tedavisi bir destek tedavisidir. 

Yılda 6'dan fazla enfeksiyon geçiren, alerjileri olan ve tiroid, şeker gibi hastalıkları bulunan kişiler glutatyon tedavisinden mutlaka yararlanmalıdır. Glutatyon tedavisi bağışıklık kuvvetlendirme, alerjileri geçirme, enfeksiyonlardan koruma ve şeker regülasyonu sağlama gibi birçok fayda sağlar. Bunun dışında daha güçlü ve daha sağlıklı olmak isteyen herkes glutatyon tedavisinden haftada 1 kez, 4 doz olacak şekilde yararlanabilir. 

Glutatyon tedavisi akne, leke, vücutta karıncalanma ya da döküntü gibi problemler yaşayan kişilerde de etkilidir. Bu neden ile cilt üzerinde bir leke tedavi edilecekse glutatyon ve ozon gibi tedavilere başvurulmasını öneriyorum. Glutatyon tedavisi; kişiyi tam olarak değerlendirdikten sonra sorun olan bölgelerdeki kodların tekrar yazılmasını kolaylaştırdığı için cilt üzerine uygulayacağımız tedavinin de kolaylaşmasını ve tedaviden daha fazla verim almamızı sağlıyor. Dolayısıyla biz glutatyon tedavisinden hem estetik problemleri tedavi etmekte ve daha iyi sonuçlar almada hem de bağışıklık sistemini güçlendirmede yararlanıyoruz. 

Pandemi sürecinde bir kez daha önemi anlaşılan C vitamini de glutatyon tedavisi sırasında yüksek dozlar ile almak mümkün. Glutatyon tedavisi damardan uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tarz tedavi yöntemleri sertifikaları olan, muayenehanelerde, kliniklerde, tıp merkezlerinde ve hastanelerde yapılabilir.  

Glutatyon tedavisi COVID-19 virüsünün yol açtığı hastalığı daha kolay atlamada da büyük rol oynuyor. Bilinçli olalım, daha sağlıklı kalalım. 

Dr. Sevgi Ekiyor

Öncelikle bir hekim olarak ,hekimliğin her alanının tanı ,tedavi, koruma, iyileştirme ve yaşam alışkanlığı gerektiren bir sanat olduğuna inanıyorum. Teşhis konmadan önce kişinin dinamiklerinde, bunlar genetik faktörler, gündelik yaşam alışkanlıkları yani beslenme, hareketlilik, ürün kullanımı, uyku düzeni, duygusal faktörler, gibi kişiye bağlı faktörlerin iyi bilinmesi gerektiğini hastalık yoktur hasta vardır politikasının izlenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu bilinçle iyileştirmek, güzelleştirmek, genel sağlık hali kazandırmak için bireyi ele alıp iç ve dış faktörler konusunda tıbbi yeterlilikle kişiye özgü tedavi edici veya koruyucu tedaviler yapmaya, önerilerde bulunmaya, ürün kullandırmaya genel olarak kişiye özel sağlıklı yaşam yönetimi adını vermekteyiz. Uluslararası platformlarda bireysel tıp olarak oluşan bu algı çağımızın tıbbi başarılarını artıran hızla gelişmekte olan hekimlik sanatında rutin hekimlik algısını genişleterek ,kişiye özgünlüğü esas alır.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olup mecburi hizmetimi Bursa’da acil hekimi olarak tamamlayıp sonra İstanbul’da özel hastanelerde acil koordinatörlüğü, kalite direktörlüğü yaparak yönetici hekim olarak çalıştım.

Medikal estetik hekimliği serüvenime 2015 te başlayıp en son Ağustos 2018 de, toplam 2,5 yıldır Maya Estetik bünyesinde çok yoğun ve keyifli çalışarak ilerletip, kendi ismimle yola çıkma kararı alıp sizlere; yurtiçi yurtdışı eğitimler ve kongrelerle edindiğim ameliyatsız yüz-cilt-vücut gençleştirmeyi, cildin ve görünümün problemlerini çözümlemeyi, altınoran uygulamaları yapmayı, antiaging(yaşlanma karşıtı) uygulamaları, sağlıklı zayıflama, vücut şekillendirme uygulamalarını; çeşitli ilaç ve ürünlerle ciltiçi enjeksiyonlar yaparak, çeşitli cihazlardan faydalanarak ve hızla gelişen yeni teknolojileri, ürünleri, uluslararası çalışmaları takip edip kıyaslayarak siz hastalarıma özgünlük, doğallık, iyilik, güzellik hali katmak için mükemmeliyetçi ve empatik yollarla benimsediğim çok sevdiğim ünvanımın aslında yaşam tarzım olduğunu; kendi kliniğimde sunuyorum. Bu işi yaparken kullandığım sloganım gülümseyelim, gülümsetelim…