Özellikle gebelikte kafein tüketimi kadınların en çok araştırdığı konulardan birisidir.

Yaz aylarında hamilelere uyarı: "Bol su için, öğle saatlerinde dışarı çıkmayın" Yaz aylarında hamilelere uyarı: "Bol su için, öğle saatlerinde dışarı çıkmayın"

Gebelik süresi boyunca kadınların beslenme şekillerine maksimum düzeyde dikkat ediyor olmaları hem rahat ve sağlıklı bir gebelik geçirmelerine hem de doğacak olan bebeklerinin sağlığını etkileyecek faydalı adımlar atmaları için çok önemlidir.

Özellikle gebelikte kafein tüketimi kadınların en çok araştırdığı konulardan birisidir. Gündelik yaşamında yoğun Kafein tüketen kadınların Gebelik döneminde bu oranları minimuma indiriyor olması gerekir.  Bilimsel kaynaklara bakıldığında hamilelik için konulan Kafein sınırı çoğunlukla 200 mg olarak bilinmektedir. Koyulan bu 200 mg sınırı en üst düzey olarak değerlendirilmelidir.

Gebelikte kafein tüketiminden uzak durması gereken tüm anne adaylarının içerisinde çok fazla çay ve kahve tüketmeleri önerilmektedir.

Aynı zamanda çikolata ve kola gibi kafein içeren her tür gıdalardan uzak durmaları sağlıklı bir gebelik geçirmeleri için gerekmektedir.