Sağlıklı beslenme, düzenli sporun yanı sıra bazı fonksiyonel besin takviyeleri kilo vermeyi hızlandırırken fazla kiloların sebep olduğu hastalıklara karşı da koruma sağlamakta.

Çağımızın en büyük sorunların başında fazla kilo ve obezite gelmekte. Sağlıklı beslenme, düzenli sporun yanı sıra bazı fonksiyonel besin takviyeleri kilo vermeyi hızlandırırken fazla kiloların sebep olduğu hastalıklara karşı da koruma sağlamakta. İştah kontrolü, mevcut kiloyu koruma ve en önemlisi ideal kiloya kavuşmada etkisi bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır. Beyaz fasulye son dönemlerin dikkat çeken besinlerinin başında gelmekte. Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çağatay, beyaz fasulyenin faydalarını ve kilo vermeyi nasıl kolaylaştırdığını anlattı. İşte detaylar…

Dünya küresel obezite salgınıyla karşı karşıya kalmakta. 2020 yılı rakamlarına göre dünyada 700 milyonu aşkın obez, 2 milyarı aşkın da aşırı kilolu insan bulunmakta. Türkiye’de ise 20 milyonu aşkın insan fazla kilo sorunu yaşamakta. Pek çok kişinin hayatının belli döneminde sorduğu ve cevabını aradığı bir soru! Neden kilo alıyoruz? Nasıl kilo verebiliriz? Bilindiği gibi bedenimizin bir aritmatiği ve kendine özel bir sistemi var. Öncelikle nasıl ve neden kilo aldığımızı anlamak için vücudumuzu iyi tanıyıp, bu çalışma sistemini doğru bilmeliyiz. Yakıtını besinlerden alan vücudumuz enerji üreten bir makine. Ancak, vücudumuza ihtiyacından fazla karbonhidrat alır ve aldığımız enerjiyi harcayamazsak yağa dönüşür. Ve bunun sonucunda maalesef kilo alırız.

Kilo vermede diyet, egzersiz hatta cerrahi müdahalenin yanı sıra başarılı sonuçlar vermeye yardımcı olan besin takviyeleri gibi başka çözümler de mevcut.

Beyaz Fasulyenin Sırrı

İçeriğindeki etken maddesi sayesinde karbonhidratların sindirilmeden ve böylece vücutta yağa dönüşmeden atılmasını sağlayarak, kilo vermeyi kolaylaştıran beyaz fasulye de bu çözümlerden biri. Metabolizma sağlığının korunmasında etkisi kanıtlanan bitkisel protein deposu olan beyaz fasulyenin faydaları saymakla bitmiyor.

İçeriği sayesinde leptin hormonunun salınımını arttırmaya yardımcı olur ve böylece tokluk hissi sağlar

Karbonhidratların bağırsaklarda emilimini önleyerek yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlar.

Posadan zengindir. İkinci beyin olarak adlandırılan bağırsakları çalıştırır. Metabolizmayı hızlandırır

Lif içeriğiyle kötü kolesterolu düşürerek kalp- damar sağlığını korur

Bitkisel tam bir protein kaynağıdır. Bu sayede vegan bireyler için harika bir besin seçeneğidir.

Kalsiyum içeriğiyle kemik erimesini önler.

Folik asit kaynağıdır. Anne karnında bebeklerin omurilik ve beyin gelişimlerinde etkindir. Yetişkinlerde damar sertliğini azaltır. Kalp krizi, felç ve bunama gibi rahatsızlıklarda da etkilidir.

Fasulye özü içeren desteklerin karbonhidrat sindirimini engelleyerek, kilo kaybı ve metabolik sağlık üzerinde olumlu etkisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumdadır.

Beyaz fasulye özlü içeriği sayesinde üçlü etkiye sahip White Kidney Bean de Leptin hormonunun salgılanmasını arttırarak tokluk hissi kazandırıyor. Karbonhidratların bağırsaklarda emilimini engelleyerek yağa dönüşmeden vücuttan atıyor. Buna bağlı olarak kilo alımını önlediği gibi fazla kiloların verilmesini kolaylaştırıyor… White Kidney Bean, etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmış yetişkinler tarafından kullanıma uygun Tarım Bakanlığı onaylı kilo vermeyi destekleyen besin takviyesidir. Bir beslenme uzmanı ve diyetisyen olarak etkisi klinik deneylerle kanıtlanmış White Kidney Bean’i kilo vermek isteyen danışanlarıma güvenle öneriyorum.

White Kidney Bean Nedir?

White Kidney Bean Extract Complex®, bitkisel içerikli kilo vermeyi sağlayan besin takviyesidir. Ürün, uzun süren ar-ge çalışmasının ardından pazara sunulmuştur.

Beyaz Fasulye Extractı nedir?

Kurutulmuş bitkilerin özel extraksiyon yöntemleriyle ayrıştırma işlemleri sonucu elde edilen, ilaç hammaddesi olarak da kullanılan bitki özlerine “Extract” denir. Extract elde etmede ideal olan düşük ısı ve alçak basınç yönteminin uygulanmasıdır. Düşük ısı sayesinde bozunmalar engellenmiş olmaktadır. Karbonhidratların sindirimi α-amilaz adı verilen bir enzim tarafından gerçekleşmektedir. Beyaz Fasulye Extractı; karbonhidratların sindirimini engelleyen yani α-amilaz inhibitörü olarak bilinen protein yapılar içermektedir. Bu durum karbonhidratların emilimini bloke eder ve yağ yakımına yardımcı olur. Ayrıca iştahı baskıladığı gibi yemeklerden sonra kan şekerinin yükselmesini de önler. Bu özellikleriyle beyaz fasulye extractı White Kidney Bean pek çok ülkede kilo vermede destek olarak kullanılmakta. Beyaz fasulye içerisindeki α-amilaz inhibitörü; protein yapıda olduğundan pişirildiğinde bozularak etkisiz hale geçebilmektedir. Bu yüzden pişirdiğimiz beyaz fasulyenin yanı sıra kullandığımız ekstrat formu tüm bu olumlu etkilerden faydalanabilmemizi sağlamaktadır.

White Kidney BeanExtract Complex® ile Yenilikçi Kilo Kaybı

Karbonhidratlar; tükürük ve pankreastaki amilaz enzimiyle sindirilir. Beyaz fasulyede α-amilaz enzimini engelleyen protein yapıda bileşikler bulunur. Bu protein yapılı bileşikler sayesinde karbonhidratlar sindirilmeden vücuttan atılır. Doğal karbonhidrat engelleyici olarak da tanımlanan ürün bileşimiyle karbonhidrat ve nişastalı besinlerin sindirilmeden, yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlamaktadır ve bu sayede kilo verdirmektedir. White Kidney BeanExtract Complex alımından 10-30 dakika sonra etkisini göstermektedir. Tokluk hissinin sağlanmasına yardımcı bir hormon olan leptin hormonunun salınımının artmasına yardımcı olabilmektedir. Bu sayede iştahı baskılamayı ve düzenli kullanımda da kolaylıkla kilo vermeyi sağlamaktadır. Vücudun fazla glikozu vücut yağına dönüştürmesini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Kullanım Önerileri

White Kidney Bean Extract, başlangıçta günde 2 kez kullanılmalıdır. Laktoz intoleransı olanların dikkat etmesi kaydıyla tercihe göre süt ve yoğurtla tüketilebilir. Öğünlerden en az 1 saat önce alınması gereken ürünü, enfes aromalı çilek lezzetiyle yemeklerden sonra tatlı niyetine yemek de mümkün.

Gözden kaçırmayın

SABAHLARI NEDEN KARNIMIZ ŞİŞ UYANIRIZ? SABAHLARI NEDEN KARNIMIZ ŞİŞ UYANIRIZ?

2 Mayıs 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 28635 sayılı Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelik gereğince White Kidney BeanExtract Complex® ilaç değil, kilo vermeyi destekleyen besin takviyesidir. Formülasyonu patentlidir

Resmi Gazete’de yayımlanan 29960 sayılı Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği gereğince White Kidney BeanExtract Complex® Alesta Sağlık güvencesiyle Türkiye’de tüm seçkin eczanelerde. .